20 Mayıs 2011 Cuma

Yine Erir Gider Miyiz? Unutur Muyuz Yeminlerimizi?

Ne kadar kolay söyledik ayrılığı. O an doğrusuydu ayrılmak belki hala öyle. Ellerinin sıcaklığını bu kadar özliceğimi bilmiyordum. Ben senin nefes alma ritmini ezberlemişim farkında değilim. Başka bir nefese alışamıyorum. Sadece senin gülümselerin samimi geliyor bana, meğer ben senden sonra hiç gülmemişim. Çok yeminler ettik, sözler verdik. Ben böyle bir son düşünmedim hiç bize. Ben bize bir son düşünmedim..

Değmesin ellerimiz, buluşmasın bu gözler.. Yoksa gerçekten erir giderim. Ben seni üzdüğüm her günü ömrümden kısalttım. Çünkü yüzünü güldüremediğim bir gün varsa eğer, anlamsızmış o günü yaşamak. Karşında durup hiç cesaret edemedim sana bunu sormaya. Bitti mi hikayemiz?

Sevmezdim fotoğraf çektirmeyi, belki de bu yüzdendir bu kadar az fotoğrafımızın olması. Ama bendeki fotoğrafların bazen kendini öyle bir hatırlatıyor ki.. O yağmurlu günde bana onları getirdiğin gün, içindeki not, senelerce gözüm gibi bakmam o fotoğraflara hepsi bu hikayede. Bu nasıl bir son böyle bilmiyorum ama ben çayıma hala tek şeker atıyorum cafelerde, birini de senin çayın için hep ayırıyorum. Senden sonra kimsenin çayını karıştırmadım, gerçi kimse de benim üstüme çay dökmedi.

Gözlerinin bir gün bana öyle derinden bakmamasından hep korktum, ve bir gün kalktım gözlerine bakamadım. Seni öperken bile baktığım gözlerine, nefesini hissetiğim her anımızda baktığım gözlerine bakamadım. Ben kimseyi sevmedim. Ellerim hiç kimsenin vücudunu tanımadı, istemedi, kabul etmedi. Tıpkı kalbim gibi..

İnce parmaklı ellerinin sıcaklığı hala yüzümd. Hayalimde sen ve ben yine mutluyuz. Ama gözlerimi açtığımda sen bensiz mutlusun..

Bu gece sana dair küçük bir not buldum. Sadece bana söylediğine inandığım belki de dünyanın en saçma sıfatları. Ama ben hepsine dünyaları ekledim, sonra da seni çok özledim. Çok ağladım ama sen hiç birini bilme.. Çünkü sana gülmeler yakışıyor..

http://fizy.com/#s/20mw3g


Ah ne zormuş bitsin demek
Hala severken seni
Dudaklarını öpmemek
Bir yabancı gibi

Bilirsin ayrılık konusunda
İyi değiliz ikimiz de
Bir kıvılcım yeterdi her zaman
Koşup geri dönmemize

Değmesin ellerimiz
Buluşmasın bu gözler
Yine erir gideriz
Unutulur yeminler

Biz hiç beceremedik
Sevmeyi de terk etmeyi de
Aşk kokan dudakların
Karşısında direnmeyi de

Biz hiç beceremedik
Sevmeyi de terk etmeyi de
Aşk dolu mısraların
Karşısında direnmeyi de

İşte bir kez daha
Durup karşında
Belki de son defa
Soruyorum sana

Bitti mi hikayemiz?
Bu ne biçim son böyle?
Değmez miydi sevgimiz
Savaşıp direnmeye?

Biz hiç beceremedik
Sevmeyi de terk etmeyi de
Kendimize sahip çıkıp
Dünyayla yüzleşmeyi de

Biz hiç beceremedik
Sevmeyi de terk etmeyi de
Koktuğumuz o gözlerin
Karşısında direnmeyi de

Bitmesin hikayemiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder